TOPRAĞA UZANAN ELLER

Deneyimleri

Hakkında

Toprak, Urfa'dan Çukurova'ya mevsimlik işçi olarak giden bir ailenin ortanca çocuğudur. Sekiz yaşına gelmesine rağmen hiç okula gitmemiş ve nüfusu henüz çıkarılmamıştır. Ablası Zehra başlık parası için, babası yaşında bir adam ile sözlendirilmiştir.
 
Toprak'ın küçük kardeşi Zeliha ise geçirdiği çocuk felci sonrası görme yetisini kaybetmiştir. Toprak, Zelihaya karşı her zaman koruyucu bir tavır takındığından ve bir nevi babalık rolü üstlendiğinden kardeşinin üzülmesine hiç dayanamamaktadır. Yaşadıkları sefalet ve sıkıntıları anlamaması için Zeliha'ya bir masal anlatmaya başlar.
 
Hayatlarındaki tüm olumsuzlukları , gözleri görmeyen kardeşine farklı anlatır.
 
Masalda, hasta prensesi kurtarmayak isteyen aile, Pamuk Kralının ülkesine gitmek ve ona bir Pamuk Denizi yapmak zorundadır. Böylece Kraldan bir dilekte bulunabilecekler ve prenses iyileşecektir. Bu aslında kendi yaşamlarının masalsı ve süslü bir anlatımıdır. Bir süre sonra masal öyle bir hal alır ki, Toprak ta Zeliha gibi bu masala inanmaya başlar.

Özel detaylar

Filmin Adı: Toprağa Uzanan Eller
Yapım Şirketi ; ÖmerCAN Prodüksiyon
Yapımcı ; Ömer Can
Yapım Yılı ; 2014 - Türkiye
Yönetmen ; Ömer Can
Senaryo Yazarı ; Eda Tezcan, Ramazan Demirli
Türleri ; Dram
Oyuncular ; Şerif Sezer, Nail Kırmızıgül, Melih Selçuk, Şefik Onatoğlu, Halil Kumova, Hüseyin Akşen, Demet İyigün, Gazi Karakoç, Ali Bilen, Zeliha Bilen, Medya İzgi, Turgay Tanülkü

Konum