Ekşi Elmalar

Deneyimleri

Hakkında

3.5 yıl süren bir aradan sonra Yılmaz Erdoğan yine kendi tarzında fakat daha farklı bir hikayeyi seyirciyle buluşturuyor. Hikayenin merkezinde yine Erdoğan'ın memleketi Hakkari var. Kendisinin de yazıp yönettiği ve başrolünde bulunduğu filmde Yılmaz Erdoğan dönemin Belediye Başkanı Aziz Özay'ı canlandırıyor. İçi boş komedilerden sıkıldığımız bu dönemde Ekşi Elmalar filmi bize bir ilaç gibi gelecek.

Filmin merkez mekanı belediye reisinin elma bahçesi içerisinde yer alan bir ev. Aslında bu bahçe mitlerde yer alan Adem ve Havva'nın bulunduğu ''Cennet Bahçesini'' andırıyor. Hatta filmin adı Adem'in yasak elmasına bir gönderme taşıyor gibi. Reis ise bu evin tek iktidarı, ancak bazı beldenin genç delikanlıları ona problem çıkaracak gibi görünüyor. Kalabalık rengarenk bir aile filmi bizleri bekliyor. Çoğu Yılmaz Erdoğan filminde olduğu gibi aklımızda muhakkak birkaç replik kalacak.

Özel detaylar

Filmin Adı: Ekşi Elmalar
Yapım Şirketi ; BKM Film
Yapımcı ; Yılmaz Erdoğan
Yapım Yılı ; 2016
Yönetmen ; Yılmaz Erdoğan
Senaryo Yazarı ; Yılmaz Erdoğan
Türleri ; Komedi
Oyuncular ; Yılmaz Erdoğan, Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk ve Cezmi Baskın

Konum


Video