ŞEFKAT TEPE

Deneyimleri

Hakkında

Bölgede askerlik yapan gencecik çocuklar teröristlerle mücadele ederken aileleri de evlerinde binbir acı ve özlemle haberleri takip etmektedirler. Gözyaşı hergün farklı bir evden ama aynı gerekçeyle akmaktadır.
Ancak bölge için göz ardı edilen bir gerçek daha vardır. Anılan bölgede askerler evet şehit olurken aynı zamanda bölge halkı da bundan ciddi zararlar görmektedir. Terör onları da vurmakta ve birçok aile paramparça olmaktadır. Evler yakılmakta, insanlar terör yada devlet yanlısı diye sınıflandırılmakta ve devlet yanlısı olanlar teröristler tarafından aileleriyle birlikte öldürülmekte, küçük çocukları zorla dağa çıkarılmaktadır.
Hikayemizin temelini de bu oluşturmaktadır. Bölgede yaşayan bir çocuk kazandığı kara harp okuluna giderken geride kalan ailesi teröristler tarafından vahşice katledilir. Geride sadece kahramanımızın küçük kardeşi kalır. Yalnız bu küçük kız da teröristler tarafından kaçırılır. Hatta bu kıza ailesinin askerler tarafından öldürüldüğü yalanı söylenir ve buna inandırılır. Kız büyürken abisi de okulu bitirmek üzeredir. Abisinin hayatta ondan başka kimsesi kalmamıştır. Dolayısıyla okuldan mezun olunca tek amacı vardır kahramanımızın. Yıllar önce kaçırılan kardeşini bulmak.
Dizinin ana hikayesi kahramanımızın kaçırılan kardeşini araması ve bu sırada başına gelenlerdir. Kahramanımız bölgeye gidip birliğine katılınca kardeşini aramaya başlar. Tabi bu sırada küçükken sevdiği kızla karşılaşır. Yazık ki o kızda teröristler safındadır. Onlara destek vermektedir. Dizi de asıl hikayelerin yanında kahramanımızın komutanı olduğu timdeki askerlerin hikayeleri de bizim için vazgeçilmezdir.
Kabaca dizi bir komutanın teröristler safındaki kardeşini ararken sevdiği kızla yeniden karşılaşmasını ve bu arada askerlerle ve teröristlerle geçen hikayeleri anlatmaktadır.

Özel detaylar

Dizinin Adı ; Şefkat Tepe
Yapımcı ; Melih Sezgin
Yapım Yılı ; 2010 - Samanyolu TV
Senaryo Yazarı ; Samim Utku
Yönetmen ; Abdülkadir Ceylan Ede
Türleri ; Savaş, Polisiye, Dram
Oyuncular ; Mert Kılıç (Üsteğmen Serdar), Sabri Özmener (Siyar), Aslıhan Güner (Leyla), Ertuğrul Şakar (Celil Astsubay), Aslıhan Güner (Leyla), Bora Karakul (Doktor), Ufuk Şen (Baran), Mehmet Korhan Fırat (Asker Şahin), Aydan Burhan (Dudu), Aylin Yardımcı (Berivan), Serkan Bilgili (Asker Memiş), Fehmi Gökdeniz (Hagir), İrem Nur Açıkgöz (Asmin), Gamze Topuz (Zehra), Hüseyin Erkanlı (Şefik), Şenda Kabay (Havar), Muhammed Emre Kaya (Asker Bekir), Uğur Salih (Sıhhiyeci), Eren Vurdem (Asker Erhan), Emrah Girgin (Asker Hasan), Revşan Genç (Rojda), Çağatay Çiftçi (Ömer Çavuş), Özer Aslan (Asker) Behram), Aysel Kara (Helin)

Konum