LALE DEVRİ

Deneyimleri

Hakkında

Geleneklerine bağlı, Anadolulu Ilgaz Ailesi, Lale Devri'nin zirvesindeyken, İstanbullu ve cemiyet hayatının tanınan ailesi Taşkıranlar Lale Devri'nin son demlerini yaşamaktadır. Ve iki ailenin yolu iş hayatının tam ortasında, büyük bir aşkla kesişir...
Farklı görüşlere, farklı kültürlere ve farklı yaşamlara sahip olan iki ailenin bir araya gelmesiyle yaşanan çatışmaları konu alan Lale Devri, Eylül ayında izleyici ile buluşacak.
Dizinin başrol oyuncularından olan Tolgahan Sayışman, rolünün yanı sıra dizi ekibinde de aktif olarak yer aldığını belirtti.
Özünde bir aşk hikayesi olan dizideki rolünü anlatan Sayışman, "Bu birbirine zıt iki aile arasındaki köprüyü oluşturacak karakter de Çınar, yani benim oynadığım karakter. Zaten rolü kabul etmemdeki en büyük unsurlardan biri, Çınar karakterinin birçok ailedeki erkeklere örnek teşkil edebilecek nitelikte olması" diye konuştu.

Özel detaylar

Dizinin Adı ; Lale Devri
Yapım Şirketi ; Avşar Film
Yapımcı ; Şükrü Avşar
Yapım Yılı ; 2010 - Fox
Senaryo Yazarı ; Sema Ergenekon, Eylem Canpolat, Berfu Soner, Işıl Sönmez Sarhan
Yönetmen ; Ümmü Burhan
Türleri ; Dizi, Drama, Romantik
Oyuncular ; Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya, Selen Soyder, Hatice Aslan, Kenan Bal, Gül Onat, Hakan Pişkin, Açelya Elmas, Ayten Soykök, Pamir Pekin, Gökhan Atalay, Sertaç Tartan, Ali Aykut Yılmaz, Ege Ardıç, Erdal Bilingen, Korel Cezayirli

Konum