İFFET

Deneyimleri

Hakkında

İffet, İstanbul’un eski mahallelerinden birisinde babası ve kızkardeşi ile yaşayan genç bir kızdır. Şeref ve namusuna düşkün tutucu bir adam olan babasının tüm kısıtlamasına rağmen delicesine aşık olduğu taksici Cemil (İbrahim Çelikkol) ile gizli gizli buluşmaktalardır. Ne var ki serseri ruhlu, delibozuk bir adam olan Cemil, İffet’in evlilik hayaline kayıtsız kalmakta ve parasızlık gibi çeşitli bahaneler ile kızı oyalamaktadır.
İffet, evlilik planını hayata geçirebilmek için tekstil devi bir holdingin sahibi olan ve ketum, otoriter birisi olarak bilinen Ali İhsan Emiroğlu’nun malikhanesinde hizmetçi olarak çalışmaya başlar.
Öte yandan İffet’in en yakın arkadaşı Betül’ünse senelerdir hepsinden gizlemeyi başardığı bir sırrı vardır: Cemil’e aşıktır ve onu elde etmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Önüne çıkan bütün zorluklara sevdiği adam ile mutlu bir yuva kurabilmek için dayanan İffet’in hayallerini, en güvendiği, en inandığı kişi olan Cemil darmadağın edecektir.

Özel detaylar

Dizinin Adı ; İffet
Yapım Şirketi ; Gold Film
Yapımcı ; Faruk Turgut
Yapım Yılı ; 2011 - Star TV
Senaryo Yazarı ; Can Sinan, Müjdan Kayserli, Zülküf Yücel
Yönetmen ; Faruk Teber
Türleri ; Romantik, Dram, Aşk
Oyuncular ; Deniz Çakır, İbrahim Çelikkol, Mahir Günşiray, Mehmet Çevik, Esra İşgüzar, Zuhal Olcay, Melike Güner, Cengiz Baykal, Birsen Dürülü, Ayşen Barutçuoğlu, Asu Maralman, Nil Banu Engindeniz, Serkan Genç, Gülden Güney, Ayşe Tunaboylu, İsrafil Köse, Selim Erdoğan, Ecem Özkaya, Selen Uçar, Levent Ünsal, İpek Elban, Ali Pınar, Kaan Öztop, Ercan Yazgan

Konum