HAYAT DEVAM EDİYOR

Deneyimleri

Hakkında

Çömlekçi İsmail zorla evlendirildiği karısı Kudret'ten dört, aşık olup Kudret'in üzerine kuma getirdiği Cennet'ten ise üç çocuğa sahiptir. İsmail, çömlekçilikten artık para kazanamamaktadır ve birkaç oğlu Siraç ve kızı Zeliha'nın desteğiyle İstanbul'a göç etmeye karar vermiştir. Bu arada ailenin ortanca kızı güzeller güzeli Hayat, yörenin en eski ailelerinden birinin oğlu Kerem'le gizliden aşk yaşamaktadır. Gençlik heyecanı ve aşk ateşi ikisinin de hata yapmasına neden olur ve Kerem'le Hayat evlenmeden önce beraber olurlar. Aile bunu öğrenince şehrin en zengin, acımasız ve güçlü adamlarından 70 yaşındaki Abbas'ın 15 yaşındaki Hayat'ı istemesini fırsat bilip kızı Abbas'a verirler. Bu olaylar nedeniyle aile, İstanbul'a neredeyse "kaçarak" gidip yerleşir. Ancak büyük şehir onlar için büyük bir tuzaktır.

İbrahim ve eşlerinin İstanbul'a bir türlü uyum sağlayamamaları, İbrahim'in çocuklarından Şirin'in şöhret ve para tutkusu, Bekir'in karanlık yollara sapması, bir kolu sakat olan sessiz Malik'in şehirde giderek erozyona uğraması, Hayat'ın küçücük bedeninin ve ruhunun kabuk bağlamasıyla, etrafına ördüğü duvarların arkasında kalması ve acımasız ve sert bir karakter olup çıkması, büyük oğlan Siraç'ın imkansız aşkı, Zeliha'nın ailesi ve aşkı için direnişi gibi iç içe geçmiş durumlar hikayenin temel taşlarını oluşturuyor.

Özel detaylar

Dizinin Adı ; Hayat Devam Ediyor
Yapım Şirketi ; Boyut Film
Yapımcı ; Murat Tokat
Yapım Yılı ; 2011 - ATV
Senaryo Yazarı ; Bekir Baran Sıtkı, Esen Ali Bilen, Işın Yavuz, Mahsun Kırmızıgül, Pervin Okur
Yönetmen ; Mahsun Kırmızıgül, Yıldız Hülya Bilban
Türleri ; Dizi, Aile, Drama
Oyuncular ; Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Meltem Miroğlu, Rana Cabbar, Rozet Hubeş, Arif Erkin, Menderes Samancılar, Neslihan Atagül, Sera Tokdemir, Serkan Şenalp, Sezgi Mengi, Yasemin Allen, Ali Barkın Bürkan, Onur Tuna, Ali Ersan Duru, Suna Selen, Şebnem Gürsoy, Selçuk Uluergüven, Tuna Kırlı, Uğur Karabulut, Fatma Toptaş, Ümit Okur, Öznur Seçeler, Barış Atay, Sinan Bengier, Muhammed Cangören, Hüseyin Özay, Çağla Şimşek, Gökçe Akyıldız, Eşref Kolçak, Erol Demiröz, Toron Karacaoğlu, Necmettin Çobanoğlu, Erdinç Olgaçlı

Konum